Chociaż ceny na stacjach benzynowych nie są zbytnio niskie, a na dodatek krajowe drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, iż zwiedzanie naszego kraju za pomocą samochodu jest kiepskim pomysłem. W końcu można wymienić wiele pięknych miast i miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji…
Jeżeli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, na początek warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto początkowo zajechać na Mazury. Trzeba jasno napisać, że przykładowo trzy dni w Ostródzie to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, ale należy wyruszyć dalej – może Władysławowo? W zasadzie jedyną wadą polskiego morza jest to, iż jest raczej zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. W końcu nadbałtyckie plaże są przepiękne. Co później? Warto zajechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Kilka godzin autem od Trójmiasta mieści się niemniej ładne miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się na południe – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z Krakowa warto pojechać choćby do Zakopanego, czyli stolicy Tatr… To tylko przykładowy plan podróży po Polsce; można być pewnym jednego – warto odkrywać Polskę.
źródło: usmiechtarnowa.pl, digikey.net.pl, avans.org.pl, wypadekholandia.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

Krynica Morska to...

Krynica Morska jest niezwykłą miejscowością, choćby dlatego, iż ...