Być może przyroda Starego Kontynentu może wydawać się dla bardzo wielu nużąca, przynajmniej jeżeli porównywać Europę z Azją, to jednak nie można powiedzieć, że nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są położone na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą wcale nie jest tak, iż przykładowo europejskie góry są mniej atrakcyjne – są gusta i guściki. Warto jednakże zastanowić się w takim razie co tak naprawdę warto zobaczyć. Skupmy się na miastach. Na początek naturalnie nasz kraj… Fantastycznym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Gdańsk, ale także chociażby Toruń.

Warto pojechać w góry oraz morze. Ogólnie w Polsce nie brakuje interesujących miejsc. Dla zwolenników wyjazdów za granicę na pewno można polecić wycieczki last minute do Pragi. Należy przyznać otwarcie, iż Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej 3 dni zwiedzania. Warto jednakże starać się zostać w Pradze dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę metropolii. Jeżeli w grę wchodzą trochę krótsze wycieczki, ciekawym miejscem jest Czeski Krumlov. Zapewne niewielu Polaków zna tę miejscowość – naprawdę jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.

Na większą uwagę zasługują także miasta położone w Niemczech. Czyli chociażby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz spora metropolia, w końcu to stolica Niemiec. Jednak w porównaniu do np. Frankfurtu, Berlin nie wygląda wcale na bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać pod uwagę niemieckie realia. Bardzo dobrym miejscem na organizację wycieczki jest również Amsterdam – w szczególności stolica Holandii powinna podobać się młodym ludziom. Takowych miast i miasteczek można wymieniać jeszcze wiele. To pokazuje, iż nie ma bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To w 100% pewnik.
źródło: www.creativehubgroup.pl, http://psiatv.pl, aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Ciekawe Wpisy:

Krynica Morska to...

Krynica Morska jest niezwykłą miejscowością, choćby dlatego, iż ...